Вага тіла — це сила, з якою тіло внаслідок його притягання до Землі діє на опору або підвіс. Якщо тіло знаходиться у спокою, то вага тіла чисельно дорівнює силі тяжіння. Але не можна забувати про різницю між силою тяжіння і вагою тіла: сила тяжіння — це гравітаційна сила, прикладена до тіла; вага тіла — це сила пружності, прикладена до опори. Визначається за формулою Р=m⋅g, де m — маса тіла, а g — прискорення вільного падіння.
Вага тіла не завжди дорівнює силі тяжіння. При русі тіла з прискоренням його вага може зменшуватися або збільшуватися.
Якщо прискорення тіла спрямоване в бік, протилежний прискоренню вільного падіння, вагу тіла розраховують як добуток маси тіла на суму прискорення тіла та прискорення вільного падіння. У цьому випадку вага тіла буде більшою, ніж сила тяжіння. Збільшення ваги тіла, викликане його прискореним рухом, називають перевантаженням.
Якщо прискорення тіла і прискорення вільного падіння спрямовані в один бік, вагу тіла розраховують як добуток маси тіла на різницю між прискоренням вільного падіння і прискоренням тіла. У цьому випадку вага тіла буде меншою, ніж сила тяжіння.
Вона покладена в основу роботи вагів, адже ваги вимірюють силу, але показують масу, яка могла спричинити цю силу.
Стан, за якого вага тіла дорівнює нулю, називають невагомістю.
У тривалому стані невагомості перебувають космонавти в космічному кораблі, коли його двигуни вимкнені.
При цьому космонавти разом з космічним кораблем рухаються під дією тільки сил тяжіння (з боку Землі, Місяця або яких-небудь інших космічних тіл).
Доброго вечора, підкажіть будь ласка а чим відрізняється маса від ваги?
ОтветитьУдалитьМаса від ваги відрізняється тим, що: маса - це внутрішня властивість будь-якого тіла, а вага - це сила.
Удалить